Case Study

Globalne rozwiązania, lokalne działania

Kiedy Twoja firma szczyci się wieloletnią tradycją i renomą, od swoich usługodawców oczekujesz tego samego: stabilności, sprawdzonych rozwiąząń i pełnego zaufania. Niszczenie dokumentów musi wtedy spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa, ale też łączyć elastyczność z dostępnością opartą na trwałej relacji. 

H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych od ponad stu lat produkuje tabor na „drogi żelazne”. W zmieniającym się świecie stanowi nieprzerwanie ważny ośrodek wielkopolskiego przemysłu i miejsce pracy Poznaniaków. Poznańska niszczarnia Rhenus Office Systems Poland świadczy dla FPS usługi niszczenia dokumentów nieprzerwanie od 2018 roku.

WYZWANIA

Klient potrzebował partnera w zakresie niszczenia dokumentów papierowych, który będzie w stanie świadczyć elastyczne usługi w zależności od potrzeb. Podstawowymi warunkami były:

  • Możliwość odbioru dokumentów na życzenie, z dostosowaniem ilości pojemników i kosztów do bieżącego zapotrzebowania.
  • Praca ze stabilnym, godnym zaufania usługodawcą; pełne bezpieczeństwo danych.
  • Ekologiczny sposób niszczenia dokumentów.

ROZWIĄZANIA

Nie każdy klient ma potrzebę korzystania na stałe w biurze z pojemników na dokumenty oraz wprowadzania systemu harmonogramowego odbiorów. W przypadku odbiorów masowych należy jednak zadbać także o to, by usługodawca dawał możliwość stałej współpracy. 

Dzięki temu oddajesz dokumenty do zniszczenia wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujesz, ciesząc się elastycznością kosztów. Jednocześnie korzystasz z zalet stałej współpracy – sprawdzonych procedur działania i regularnej dostępności usługi.

Odpowiedzią na potrzeby H. Cegielski – Fabryki Pojazdów Szynowych okazała się usługa masowego niszczenia dokumentów. W zależności od potrzeb klientowi dostarczana jest odpowiednia ilość pojemników:

  • HD240: o objętości 240 litrów, czyli do 120 kg dokumentów (ok. 35 segregatorów) lub
  • T61: o objętości 600 l, czyli do 320 kg dokumentów (ok. 80 – 90 segregatorów).

Wszystkie pojemniki zaopatrzone są w indywidualny, unikalny numer oraz zamek na klucz. 

REZULTATY

Dzięki nawiązaniu stałej współpracy klient może być spokojny, że zadanie niszczenia dokumentów będzie wykonywane regularnie, a jednocześnie z uwzględnieniem bieżących potrzeb.

  • Odbiory dokumentów do zniszczenia odbywają się sprawnie, zgodnie ze znaną procedurą.
  • Dokumenty są niszczone zgodnie z normą ISO 21964 z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa danych.
  • Od początku współpracy zniszczyliśmy ponad 6 ton dokumentów papierowych klienta.

DODATKOWE KORZYŚCI, KTÓRE DOSTRZEGA KLIENT

„Z Rhenus Office Systems Poland nasze dokumenty są poddawane utylizacji bezpiecznie, a także w sposób przyjazny dla środowiska dzięki recyklingowi papieru, na którym zostały zapisane. Usytuowanie niszczarni w Poznaniu to dla nas ważny atut nie tylko ze względu na bliskość usługodawcy, lecz także lokalny charakter współpracy”.


Karol Pertek

Menadżer Regionu

Telefon: +48 519 349 664
E-mail: [email protected]
LinkedIn: Karol Pertek

 

Umów spotkanie online