Case Study

Pojemnik czy paleta? Ty decydujesz i zawsze masz wybór - Case Study INTER CARS

Dostosowanie sposobu odbioru i niszczenia dokumentacji do potrzeb klienta to podstawa pracy Rhenus Office Systems. Nie chodzi jednak wyłącznie o ustalenie wygodnego harmonogramu pracy, ale również o formę odbiorów.  W przypadku Inter Cars S.A. to właśnie palety okazały się najlepszym rozwiązaniem.

 

WYZWANIA

Inter Cars S.A. to firma zajmująca się głównie dystrybucją części zamiennych do aut osobowych, ciężarowych i dostawczych. Pod tym względem jest ona jednym z liderów wśród przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej. Jako jedna z największych firm w branży, rozwija się dzięki 17,5 tysiąca pracowników w 18 europejskich krajach. Sukces firmy jest wynikiem sukcesu prywatnych przedsiębiorców — zarówno klientów zewnętrznych (m.in. warsztaty i sklepy motoryzacyjne), jak i wewnętrznych (sieć filiantów).

Inter Cars współpracuje z Rhenus Office Systems Polska od 2015 roku w zakresie odbioru i utylizacji dokumentów księgowych i magazynowych. Akcja utylizacji przeprowadzana jest corocznie na terenie całej Polski.

 

ROZWIĄZANIA

Dostosowanie sposobu i formy odbioru do potrzeb klienta to bardzo ważny element całej usługi. Możliwie jak najlepsze dopasowanie się do specyfiki działalności prowadzonej przez klienta ułatwia przygotowanie dokumentów przeznaczonych do niszczenia i skraca przebieg całego procesu. Rhenus Office Systems oferuje swoim klientom kilka sposobów realizacji usługi, dzięki czemu mogą oni wybrać rozwiązanie najbardziej przystające do ich potrzeb. 

  • Nasi kierowcy regularnie odbierają dokumentację z ponad 50 oddziałów Inter Cars, zlokalizowanych w całym kraju.
  • Odbiory są dostosowane każdorazowo do bieżących potrzeb klienta – najczęściej odbieramy mniejszą liczbę palet z kilku lokalizacji, jednak czasami zdarza się, że otrzymujemy ich nawet kilkadziesiąt.
  • Klient zdecydował się na korzystanie z palet do umieszczania i transportu dokumentów oraz rolek kasowych. 

 

REZULTATY 

Klient docenia przede wszystkim szybkie, efektywne przeprowadzenie utylizacji dokumentów dzięki sprawnie działającej logistyce oraz wysokowydajnym instalacjom niszczącym.

  • Od 2019 roku do chwili obecnej odebraliśmy z Inter Cars 460 palet o ładowności do 500 kg, co w przeliczeniu daje około 230 ton zniszczonych dokumentów 
  • W zależności od lokalizacji odbioru palety z dokumentami trafiają do najbliższego oddziału niszczącego Rhenus Office Systems.
  • Niszczenie dokumentów realizuje doświadczony personel w zabezpieczonym i strzeżonym obiekcie zgodnie z normą ISO 21964.

 

DODATKOWE KORZYŚCI, KTÓRE DOSTRZEGA KLIENT

Klient docenia współpracę z Rhenus Office Systems za dostosowanie się do specyfiki jego działalności i zaproponowanie modelu odbiorów dokumentów na palecie, co znacznie ułatwia proces gromadzenia i przekazywania ich do niszczenia. Klient podkreśla również krótki czas oczekiwania na odbiór od momentu zgłoszenia takiej potrzeby.