Rhenus - filozofia koncernu Rhenus - filozofia koncernu

Filozofia koncernu Rhenus

Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o. działa na rynku rozwiązań outsourcingowych w zakresie zarządzania dokumentami informacją i wchodzi w skład Grupy Rhenus, która jest częścią koncernu Rethmann AG & Co. KG.

keyboard_arrow_up

Grupa Rhenus to jeden z największych dostawców usług logistycznych na świecie o ponad stuletniej tradycji. Jej roczne obroty przekraczają 5,1 mld euro, zatrudnienie kształtuje się na poziomie ok. 31.000 pracowników, a działalność koncernu prowadzona jest na całym świecie w ponad 660 lokalizacjach. Wykorzystując doświadczenie i tradycję Grupa Rhenus, poprzez usługi w obszarach takich jak logistyka kontraktowa, przewozowa i portowa, zawsze stawia na pierwszym miejscu dobro klientów, w tym przede wszystkim ich wygodę, bezpieczeństwo i redukcję kosztów administracyjnych.

Klienci

Przedsiębiorstwo istnieje tylko dzięki naszym klientom – ich potrzeby i życzenia stanowią centralny punkt naszej codziennej działalności.

Jakość

Wysokiej jakości usługi i produkty stanowią o zadowoleniu klientów. Kompleksowe systemy kontroli jakości potwierdzają dążenie Rhenus do zapewniania najlepszych usług i produktów, z gwarancją ich niezawodności. Osiągnięcie tego celu możliwe jest przy pełnej identyfikacji naszych pracowników z zamiarem świadczenia możliwie najwyższej jakości.

Społeczeństwo/Środowisko

Jesteśmy częścią społeczeństwa i czujemy się zobowiązani do tego, aby przyczynić się do wzrostu dobra ogólnego i ochrony środowiska poprzez ochronę zasobów naturalnych. Ekonomia i ekologia nie stanowią dla nas wykluczających się przeciwieństw, a łączenie tych obszarów w możliwie najlepszy sposób to istotny element naszej działalności.

Pracownicy

Tylko przy pomocy kompetentnych, dobrze zmotywowanych i odpowiedzialnych ludzi możemy świadczyć najwyższej jakości usługi dla naszych klientów. Odpowiednie wykształcenie, ekspercka wiedza, praktyka, świadomość aspektów związanych z jakością i bezpieczeństwem – to atuty naszego zespołu.

Rentowność

Odpowiednia rentowność prowadzonej działalności jest niezbędna dla podejmowania dalszych inwestycji i tworzenia innowacji. Wykorzystując kapitał w najbardziej wydajny sposób jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom wysokiej jakości produkty i usługi po atrakcyjnych cenach. Stałe inwestycje w prace badawczo-rozwojowe, nowe technologie i szkolenia pracowników również przyczyniają się do utrzymania wiodącej pozycji rynkowej koncernu teraz i w przyszłości.

Odpowiedzialność w działaniu

Dążąc do zapewnienia zgodności z normami prawnymi i etycznymi, wymagamy od wszystkich naszych pracowników najwyższego poziomu uczciwości i rzetelności. Szczegółowe zasady postępowania zostały określone w korporacyjnym kodeksie etycznym.