keyboard_arrow_up

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów - Gdańsk

Gdańsk leży u ujścia Motławy do Wisły i pełni funkcję drugiego co do wielkości portu handlowego Morza Bałtyckiego. To jedno z najważniejszych miast południa Polski - wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Przez Polaków uznawany jest za stolicę Bałtyku. Trudno więc dziwić się, że to tutaj co roku gromadzą się rzesze turystów, by zaznać nadmorskich uroków. Miasto wyróżnia się nie tylko pod względem walorów turystycznych. Warto wiedzieć, że Gdańsk jest dużym centrum biznesowym.

Archiwizacja dokumentów Gdańsk

W firmie nie brakuje różnorodnej dokumentacji, umożliwiającej prawidłowe funkcjonowanie działalności. Nawet niewielkie przedsiębiorstwa muszą zatroszczyć się o taką dokumentację. Jesteśmy tu po to by ten proces był łatwiejszy, przebiegał sprawnie i nie wiązał się ze stresem i nerwami. W naszej pracy zajmujemy się takimi aktami jak:

  • umowy;
  • dokumentacja księgowa;
  • dokumentacja kadrowa;
  • dokumentacja techniczna;
  • akta osobowe.

Niezależnie od tego, na jaką skalę działa firma, prawdopodobnie może wyróżnić w swoich zbiorach wszystkie powyższe typy. Uporządkowanie akt to spore wyzwanie, szczególnie jeśli jest ich sporo. Z nami ta czynność przebiegnie szybko i sprawnie. Nasz wyszkolony zespół może pochwalić się w tym zakresie sporym doświadczeniem. Dzięki temu realizacja usługi nie zajmuje wiele czasu, a archiwizacja danych jest wolna od pomyłek i przeoczeń. W rezultacie powstaje jasny, czytelny zbiór, który pozwoli Ci zyskać kontrolę nad wszystkimi dokumentami w Twojej firmie.

Archiwizowanie dokumentów - Gdańsk

Prawidłowe uporządkowanie akt wymaga cierpliwości oraz znajomości zasad archiwizacji. Taka wiedza pozwala stworzyć funkcjonalny zbiór, z którego łatwo będzie korzystać nie tylko starej załodze, ale też i nowo zatrudnionym pracownikom. Komfortowe użytkowanie dokumentacji jest ważne, ale na tym zalety archiwizacji się nie kończą.

Warto zdawać sobie sprawę z obowiązków, jakie przepisy nakładają na przedsiębiorcę w związku z terminami przechowywania akt. Dokumentacja nie może zostać zniszczona ani zbyt wcześnie, ani zbyt za późno. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że poszczególne typy akt mają inne okresy przechowywania. Gdyby nie archiwizowanie dokumentów, klienci z Gdańska mieliby ogromny problem z wywiązywaniem się ze swoich obowiązków.

Zadbaliśmy o to, żeby usługa była dla naszych klientów tak wygodna, jak to tylko możliwe. Dokładnie dopasowujemy się do ich potrzeb i precyzyjnie informujemy, na czym dokładnie polega nasze wsparcie. Klienci, którzy zdecydowali się współpracować z Rhenus, mogli się cieszyć nie tylko większą wygodą i bezpieczeństwem. Odnotowali również spadek kosztów.

Przechowywanie i porządkowanie dokumentów - Gdańsk

Działamy zgodnie z obowiązującymi normami i posiadamy niezbędne licencje i zezwolenia. To dlatego podmioty, które raz zdecydowały się skorzystać z naszej pomocy, chętnie wracają. Klientom, którzy chcą zatroszczyć się o swoją dokumentację w kompleksowy sposób, oprócz usługi archiwizacji akt, proponujemy także usługę przechowywania dokumentów. W Gdańsku zlokalizowane są nasze obiekty, idealnie dostosowane do tego zadania. Zadbaliśmy o optymalną temperaturę i wilgotność panującą w pomieszczeniach. Przechowywanie dokumentów musi wiązać się też z właściwym zabezpieczeniem zbiorów. Stawiamy na sprawdzone systemy barier logicznych i fizycznym. Z nami na najwyższym poziomie zadbasz o ład w swoich aktach oraz o ochronę danych.

Przechowywanie dokumentów Gdańsk - jak dbamy o bezpieczeństwo?

Zarchiwizowaną dokumentację należy przechowywać w odpowiednich warunkach. Wszystko po to, by uniknąć ewentualnego zniszczenia nośników - papierowych lub elektronicznych - oraz zapobiec wyciekom informacji.

Przechowywanie dokumentów w naszym wykonaniu odbywa się w specjalnie przygotowanych, zabezpieczonych obiektach archiwizacyjnych. Najpierw jednak sporządzona zostanie oficjalna ewidencja.

Archiwizacja danych Gdańsk - dlaczego warto nam zaufać?

Klienci przekazujący nam swoje zbiory mogą liczyć na kompleksową pomoc. W Rhenus Office Systems Poland już od pierwszych chwil realizacji usługi oferujemy przydatne wsparcie, polegające m.in. na dostarczeniu pudeł archiwizacyjnych i spakowaniu akt. Organizujemy bezpieczny transport dokumentów do naszej siedziby. Do tego celu wykorzystujemy specjalne pojemniki oraz pojazdy wyposażone w GPS.

Z przyjemnością udzielimy więcej informacji o tym, jak wygląda archiwizacja i przechowywanie dokumentów.

Digitalizacja dokumentów Gdańsk - sprawdź również tę usługę!

Zapraszamy do skontaktowania się z naszymi ekspertami.

Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się, jak możemy pomóc Ci chronić Twoje najcenniejsze zasoby!

Kontakt
Skontaktuj się z nami!