keyboard_arrow_up

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów - Nadarzyn

Nadarzyn to wieś zlokalizowana w województwie mazowieckim, 22 km od Warszawy, nad dopływem Rokitnicy Zimna Woda. Pierwszy raz wspomniano o nim w zapisach z XV wieku. Pełni funkcję siedziby gminy Nadarzyn. Na terenie miasta mieszka ponad 4,5 tys. osób. Obecnie działa tutaj ponad 1000 podmiotów gospodarczych, Gminny Ludowy Klub Sportowy. Podczas odwiedzin miejscowości warto zwrócić uwagę także na sąsiadujące obiekty. W gminie znajdziemy także atrakcyjne obiekty parkowo-pałacowe, zlokalizowane w Rozalinie i Młochowie.

Archiwizacja dokumentów Nadarzyn - dlaczego należy dbać o ład w aktach firmowych?

Porządkowanie akt to czynność, której nie można zaniedbać. Nieprawidłowo skonstruowane archiwum uniemożliwia pełną kontrolę nad zbiorami. W takiej sytuacji bardzo łatwo o problemy w postaci zagubień dokumentów. Ale brak archiwizacji niesie za sobą też inne konsekwencje. Oprócz utrudnionej codziennej pracy należy wspomnieć także o możliwych problemach prawnych.

Faktury, umowy, dokumentacja księgowa, rachunkowa, pracownicza - poszczególne typy dokumentacji mają określone w przepisach okresy przechowywania. W praktyce oznacza to, że po upływie konkretnego terminu przedsiębiorca musi zutylizować akta. W przeciwnym razie może zbyt długo przetwarzać dane osobowe, których jest administratorem, co oznacza złamanie postanowień RODO. Jak łatwo się domyślić tylko prawidłowo przeprowadzona archiwizacja dokumentów może temu zapobiec. Odpowiednie segregowanie, kwalifikacja i porządkowanie akt sprawią, że nasi klienci dokładnie wiedzą, kiedy akta ulegną przedawnieniu, a następnie mogą wdrożyć odpowiednie działania.

Jak wygląda archiwizacja dokumentów w Nadarzynie?

Wyróżnia nas dokładność i sprawność realizacji usługi. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie archiwizacji wiedzą, jak obchodzić się z wrażliwymi aktami, by zapewnić im pełne bezpieczeństwo. Dzięki ich staraniom archiwum staje się:

  • funkcjonalne;
  • przejrzyste;
  • zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami w archiwistyce.

Na profesjonalnie stworzonym archiwum zyskają małe, średnie i duże firmy, niezależnie od branży. Na wykreowanej przez nas bazie klienci mogą rozbudowywać swoje zbiory bez strachu o to, że szybko napływające dokumenty wprowadzą chaos do działania firmy. Podmioty wybierające profesjonalne archiwizowanie dokumentów doceniają także to, że ład i porządek pozwalają w optymalny sposób zagospodarować dostępną przestrzeń biurową.

Przechowywanie dokumentów w Nadarzynie

Proponujemy naszym klientom z Nadarzyna szeroki wachlarz usług. Usługi archiwizacyjne to tylko jedne z nich. Zachęcamy do skorzystania także z takiej opcji jak przechowywanie dokumentów. By zapewnić im optymalne warunki, zadbaliśmy o właściwą temperaturę i wilgotność w naszych obiektach. W rezultacie dokument pozostaje dłużej w nienagannym stanie. Wiele firm decyduje się przechowywać akta we własnych siedzibach. Warto jednak zdawać sobie sprawę z ograniczeń tej metody. Większość podmiotów zwyczajnie nie jest w stanie zapewnić zbiorom ochrony przeciwpożarowej, przeciwpowodziowej oraz nowoczesnych zabezpieczeń przed kradzieżą.

W Rhenus wiemy, jak ważną sprawą jest bezpieczeństwo danych. Informacje naszych klientów są pilnie strzeżone, co wyklucza jakikolwiek nieautoryzowany dostęp. Chcesz dowiedzieć się więcej? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Jesteśmy przekonani, że wspólnie uda nam się zadbać o ład w Twojej dokumentacji.

Przechowywanie dokumentów Nadarzyn - jak dbamy o bezpieczeństwo?

Zarchiwizowaną dokumentację należy przechowywać w odpowiednich warunkach. Wszystko po to, by uniknąć ewentualnego zniszczenia nośników - papierowych lub elektronicznych - oraz zapobiec wyciekom informacji.

Przechowywanie dokumentów w naszym wykonaniu odbywa się w specjalnie przygotowanych, zabezpieczonych obiektach archiwizacyjnych. Najpierw jednak sporządzona zostanie oficjalna ewidencja.

Dlaczego warto nam zaufać?

Klienci przekazujący nam swoje zbiory mogą liczyć na kompleksową pomoc. W Rhenus Office Systems Poland już od pierwszych chwil realizacji usługi oferujemy przydatne wsparcie, polegające m.in. na dostarczeniu pudeł archiwizacyjnych i spakowaniu akt. Organizujemy bezpieczny transport dokumentów do naszej siedziby. Do tego celu wykorzystujemy specjalne pojemniki oraz pojazdy wyposażone w GPS.

Z przyjemnością udzielimy więcej informacji o tym, jak wygląda archiwizacja i przechowywanie dokumentów.

Zapraszamy do skontaktowania się z naszymi ekspertami.

Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się, jak możemy pomóc Ci chronić Twoje najcenniejsze zasoby!

Kontakt
Skontaktuj się z nami!