keyboard_arrow_up

Niszczenie nośników cyfrowych (CD, DVD, HDD)

Niszczenie nośników cyfrowych

Świat cyfrowych informacji

Na co dzień poruszamy się w świecie zdominowanym przez informacje zapisane w postaci cyfrowej. Nośniki danych takie jak dyski twarde (HDD), pamięć USB, płyty CD i DVD, czy też taśmy do zapisu danych (np. DAT, DLT, LTO itp.) i różnego rodzaju karty pamięci są obecne w tak wielu miejscach i mogą pomieścić tak dużą ilość wysoce wrażliwych informacji, że zupełnie obligatoryjne staje się ich zabezpieczenie zgodne z przepisami prawa. Dane powinny być każdorazowo chronione przed nieuprawnionym dostępem, zmianą lub utratą.

Jak wygląda proces świadczenia usługi niszczenia nośników cyfrowych?

Proces świadczenia usługi niszczenia nośników cyfrowych
Proces świadczenia usługi niszczenia nośników cyfrowych

{CTA_PHONE}

{CTA_EMAIL}

Bezpieczeństwo, które wyznacza standardy

Naszym klientom oferujemy niezawodne i profesjonalne niszczenie dysków twardych i utylizację innych nośników zawierających dane wrażliwe, tak aby te poufne informacje nie dostały się w niepowołane ręce. Jest to jedyny w pełni skuteczny sposób niszczenia danych poprzez mechaniczną destrukcję nośnika zgodną z aktualnymi normami ISO 21964. Metoda ta gwarantuje zachowanie całkowitej poufności informacji zapisanych na dyskach twardych (HDD) itp. W przeciwieństwie do innych sposobów, np. elektronicznego kasowania danych czy demagnetyzacji, przy których skuteczność trwałego usunięcia danych jest trudna do samodzielnej weryfikacji, nasza metoda jest w 100 procentach bezpieczna i skuteczna.

Niszczenie dysków

Recykling odpadów z nośników cyfrowych

Równie ważne jak aspekty związane z bezpieczeństwem informacji są dla nas zagadnienia związane z ochroną środowiska. To dlatego dbamy o to, by procedury obowiązujące w Rhenus Office Systems Poland podczas całego procesu niszczenia dysków (inaczej: niszczenie HDD), utylizacji płyt CD i DVD, taśm do zapisu danych oraz kart pamięci, były zgodne z restrykcyjnymi normami jakości i z obowiązującymi przepisami prawa. Nośniki klasyfikowane są odpowiednim kodem odpadu i podlegają stosownym procedurom utylizacji i recyklingu wraz z innymi odpadami pochodzącymi z utylizacji sprzętu elektronicznego.

Niszczenie płyt CD i DVD

Kto korzysta z naszych usług?

Case study Grupa LUX MED
Case study X-KOM
chevron_left
chevron_right
1
2

Grupa LUX MED

Branża medyczna często mierzy się z problemem niszczenia nośników danych zawierających wrażliwe dane klientów. Placówki tego typu regularnie generują dokumenty papierowe, ale coraz częściej tworzą i zapisują cyfrowe dane swoich pacjentów na serwerach lub dyskach HDD. Wszystkie te nośniki w odpowiednim momencie powinny być poddane procesowi niszczenia. Współpraca z profesjonalnym dostawcą usług pozwala zapanować nad ich ilością i różnorodnością oraz zadbać o ich fachową utylizację.
Zobacz Case Study

X-KOM

Częstochowski lider e-commerce dobrze zna się na nośnikach danych, bo sprzedaje je od prawie 20 lat. Tym bardziej cieszymy się z naszej współpracy, która pomaga zabezpieczyć dane milionów klientów x-komu.
Zobacz Case Study