keyboard_arrow_up

Archiwizacja i przechowywanie dokumentów - Częstochowa

Częstochowa jest zlokalizowana na północy województwa śląskiego, nad rzeką Wartą, i jest drugim pod względem liczby ludności miastem regionu. Stanowi centralną część aglomeracji częstochowskiej o dużym znaczeniu gospodarczym, kulturalnym i administracyjnym. To także główny ośrodek Częstochowskiego Okręgu Przemysłowego. W ostatnich latach w mieście obserwuje się znaczny rozwój usług logistycznych oraz usług dla zaplecza biznesowego, co zwiększa atrakcyjność miejscowości w oczach potencjalnych inwestorów. Obecnie miasto zajmuje 13 miejsce w kraju pod względem liczby ludności.

Fachowe archiwizowanie dokumentów Częstochowa - zatroszcz się o swoje zbiory ze specjalistami

Profesjonalne uporządkowanie zbioru to nie tylko kwestia formalna, ułatwiająca organizację akt i poszukiwanie dokumentacji. To także wymóg prawny. Bez prawidłowej archiwizacji nie da się bowiem określić terminów przechowywania akt. To niezwykle ważna kwestia, bo na tej podstawie można stwierdzić, które akta należy dalej przetrzymywać, a które trzeba zutylizować. Przechowywanie przedawnionych dokumentów zawierających dane osobowe może oznaczać złamanie RODO, a konsekwencją tego zaniedbania mogą być wysokie kary pieniężne. Decydując się na usługi archiwizacyjne i naszą pomoc:

  • zyskujesz profesjonalnie skonstruowane archiwum,
  • lepiej zagospodarujesz biurową przestrzeń,
  • unikniesz niepotrzebnych przestojów i straty czasu, związanych z wyszukiwaniem akt.

Archiwizacja danych Częstochowa - sprawnie, szybko i dokładnie

Za cały proces odpowiada przeszkolony personel, doskonale znający zasady oznaczania i brakowania akt. Ich doświadczenie przekłada się na biegłość w realizowaniu poszczególnych etapów, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej dokładności. Porządkowanie dokumentów bywa czasochłonnym zadaniem, szczególnie jeśli nie dysponuje się właściwym przygotowaniem. To dlatego nie należy zabierać się za ten obowiązek, bez świadomości, jak przeprowadzić podział na kategorie, przydział do grupy rzeczowej czy formowanie tematyczne i chronologiczne. W profesjonalnej archiwizacji danych nie ma miejsca na pomyłki. Opracowaliśmy metody, które wykluczają takie ryzyko. Dokładnie uformujemy twoje zbiory, nadamy im odpowiedni kształt i sprawimy, że wreszcie zyskasz pełną kontrolę nad swoją dokumentacją.

Oferujemy także przechowywanie dokumentów w Częstochowie

Od samego początku zależało nam na tym, by w kompleksowy sposób zadbać o bezpieczeństwo dokumentacji naszych klientów. Uporządkowane akta to także troska o ochronę danych, bo pełna kontrola nad zbiorami zmniejsza ryzyko utraty informacji np. na skutek zagubienia dokumentu. Rhenus Office Systems podmiotom działającym w Częstochowie oferuje także pomoc na innym polu. Proponujemy naszym klientom bezpieczne przechowywanie dokumentów.

  • stawiamy na nowoczesną technologię oraz na sprawdzone zabezpieczenia fizyczne,
  • monitorujemy nasze obiekty, co wyklucza jakiekolwiek ryzyko nieupoważnionego dostępu,
  • działamy w oparciu o sprawdzone procedury, co potwierdza Certyfikat ISO 27001 i ISO 9001.

Dokumentacja naszych klientów jest umieszczona w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, w których panuje optymalna temperatura i wilgotność, dostosowana do konkretnego typu nośnika. W ten sposób zbiorom nie grozi przedwczesne zniszczenie, mogące utrudnić lub całkowicie uniemożliwić odczytanie informacji. W efektywny sposób zarządzamy procesem przechowywania, co sprawia, że nasi klienci mają możliwość zdalnego dostępu do swoich akt.

Przechowywanie dokumentów Częstochowa - jak dbamy o bezpieczeństwo?

Zarchiwizowaną dokumentację należy przechowywać w odpowiednich warunkach. Wszystko po to, by uniknąć ewentualnego zniszczenia nośników - papierowych lub elektronicznych - oraz zapobiec wyciekom informacji.

Przechowywanie dokumentów w naszym wykonaniu odbywa się w specjalnie przygotowanych, zabezpieczonych obiektach archiwizacyjnych. Najpierw jednak sporządzona zostanie oficjalna ewidencja.

Porządkowanie dokumentów Częstochowa - dlaczego warto nam zaufać?

Klienci przekazujący nam swoje zbiory mogą liczyć na kompleksową pomoc. W Rhenus Office Systems Poland już od pierwszych chwil realizacji usługi oferujemy przydatne wsparcie, polegające m.in. na dostarczeniu pudeł archiwizacyjnych i spakowaniu akt. Organizujemy bezpieczny transport dokumentów do naszej siedziby. Do tego celu wykorzystujemy specjalne pojemniki oraz pojazdy wyposażone w GPS.

Z przyjemnością udzielimy więcej informacji o tym, jak wygląda archiwizacja i przechowywanie dokumentów.

Zapraszamy do skontaktowania się z naszymi ekspertami.

Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się, jak możemy pomóc Ci chronić Twoje najcenniejsze zasoby!

Kontakt
Skontaktuj się z nami!